Možná už jste to někdy v životě zažili i vy. Potřebovali jste peníze, abyste si něco koupili nebo uhradili nějaký účet, jenže po otevření peněženky jste zjistili, že v ní nemáte tolik peněz, kolik byste potřebovali, případně že v této dokonce nemáte už vůbec nic. Nic se nedělo, protože jste měli přece ještě platební kartu, jenže když se ani touto zaplatit nepodařilo, počalo jít do tuhého. A když jste následně zjistili, že už nemáte dokonce nejen hotovost a peníze na běžném účtu, ale ani žádné úspory, bylo už to skutečně zlé. Protože pak už nezbývalo nic jiného, než věc, po které jste toužili, oželet, respektive účet nezaplatit.

Tak daleko by to ale nemělo nikdy zajít. Člověk by měl mít vždycky aspoň tolik peněz, aby jimi uhradil přinejmenším to, co se zaplatit musí, co nesnese odkladu. Vždycky by se mělo dát s penězi vyjít.

zlaté mince

Ale jak, když si je někdo nedokáže vydělat?

V takových těžkých časech se obvykle hodí nějaká ta půjčka. Člověk se obrátí na finanční instituci podle svého výběru, zažádá si tu, doloží všechny relevantní skutečnosti a počká si na schválení a poskytnutí tolik potřebné pomoci. Jenže k tomu nakonec bohužel nejednou nedojde. Není ničím výjimečným, že člověku v bance odmítnou pomoci s tím, že dotyčný není bonitní. Tedy že má dejme tomu nižší příjmy, než jaké jsou bankou vyžadovány, že má nějaký nepříjemný záznam v registrech dlužníků nebo jinou stinnou stránku.

zmačkaná bankovka

A jak si počínat potom?

Potom je určitě dobré zkusit štěstí i u nebankovní společnosti. Taková hypotéka po insolvenci Nebankovní hypotéky se totiž například poskytuje za daleko snáze splnitelných podmínek a může ji tak mít i nedokonalý žadatel. Stačí, aby měl někdo nemovitost, kterou by se za půjčené peníze zaručil, stačí mít příjmy postačující ke splácení a peníze mohou být klidně i ve velkém množství a za příznivých podmínek poskytnuty. A to je to hlavní.