Trest či odměna?
A také jak pro koho. Je pro matky trestem, že jejich děti roztahují křídla a již nechtějí jejich péči, nebo je to odměna za léta dřiny a odříkání? Z druhé strany je pro potomka odměnou odstěhovat se od rodičů a být sám sobě velitelem, nebo je to forma trestu či zkoušky, kde se dotyčný oťuká, zda to zvládne? Někteří rodiče dbají na to, aby jejich děti byli doma co nejdéle, jiní zastávají názor, že světem nepolíbený nic neví a neumí. Názory se různí a jistě není na místě soudit. Když pak ale přijde onen den D, ptáček vyletí z hnízda a většinou pouze s taškou osobních věcí a oblečení.
S lety přichází i věci
Cíchy, talíře, příbory, sady čajových hrnků. Ruční mixéry, kávovary a kuchyňští roboti, To jsou takové vděčné dárky do výbavy, jak říkávají naše babičky. Ať to využíváte nebo je vám to líto vyhodit, nerozbalené povlečení od babičky, které po letech najdete ve skříni, potěší a ještě se cítíte nostalgicky. S věkem přichází i určitá míra zodpovědnosti a do vašeho skromného majetku postupně přibydou věci nezbytné, jako např.: nábytek, kuchyňské spotřebiče, pračka a mnoho dalšího. V dnešní době se pronajímají většinou prázdné byty bez vybavení a je hloupost se spoléhat, že najdete plně vybavený byt.
Chce to mít systém
Minimálně jednou, ale ve většině případů dvakrát až třikrát za život se přestěhujeme. Rozhodneme-li se sortovat věci dle užití, chce to dostatek krabic, lihový fix, lepenku, noviny a pytle. Pytle na oblečení. Nemá cenu si dávat za úkol přebrat a vyházet věci, které již nepotřebujeme, ať je netaháme s sebou. Beztak se všechno bude hodit a co když to budeme nakonec ještě potřebovat. Tedy třídit a vyhazovat doporučuji až při vybalování v novém. A jak věci převézt do nového domova? Nejlepším řešením současnosti je zapůjčit si dodávku a odvozit si věci sám. Nedoporučuji stěhováky, jelikož se musíte spoléhat na druhé. Stejně tak nedoporučuji převážet celý byt či dům v osobním autě, silně se to nevyplatí a strávíte v autě čas, který můžete investovat jinam.